Lietuvių kalba

MŪSŲ REKVIZITAI: Visagino šeimos ir vaiko gerovės centras Įstaigos kodas 190230824 Statybininkų g. 7, LT-31137, Visaginas A. s. LT747300010002620634 AB bankas „Swedbank“ Kodas 73000 Tel./faks. (8 386)75280, (8 386) 72133

Kviečiame į nemokamą paskaitą

2018-12-12

Visagino bendruomeniniai šeimos namai kviečia visus gruodžio 17 d., pirmadienį , 10:00–11.30  val. į NEMOKAMĄ paskaitą.

 „Alkoholis, jo įtaka šeimos reprodukciniam gyvenimui ir gyvenimo kokybei apskritai“ iš užsiėmimų ciklo „Ilgiausių metų linkim jums“. 

Paskaita vyks Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro aktų salėje, Festivalio g. 7.

Ką žinai apie alkoholio poveikį negimusiam kūdikiui?

Kaip rodo įvairiose šalyse atlikti tyrimai, paklaustos, ar vartojo alkoholio nėštumo metu, moterys paprastai stengiasi pagražinti padėtį. Kad gėrė tada, kai laukėsi kūdikio, prisipažįsta vos keli procentai. Tačiau atlikus alkoholio skilimo produktų koncentracijos naujagimio sauso kraujo laše tyrimą, aiškėja tikrieji skaičiai – būdamos nėščios, svaigalų geria iki 70 proc. moterų.

Didžiausią žalą būsimam kūdikiui alkoholis daro 3–10 savaitę po pastojimo. Tada formuojasi gyvybiškai svarbūs organai: širdis, akys, ausys, dantys, išoriniai lyties organai ir kt. Užvis labiausiai alkoholis ir jo skilimo produktai pažeidžia būsimo kūdikio smegenis.

Pažeidimo laipsnis labai įvairus ir jis neabejotinai priklauso nuo alkoholio kiekio, suvartoto nėštumo laikotarpiu. Yra ne tik protinė negalia, bet ir elgesio, emocijų, adaptacijos sutrikimų. Toks vaikas negeba koordinuoti savo veiklos, susikaupti. Nors jis labai domisi aplinka, visur pripuola, nori greitai viską apžiūrėti, bet nė ties vienu dalyku negali susikaupti ir kažką kryptingai veikti vienoje vietoje. Vaikui auganti šis elgesys kiek koreguojasi, bet problemų vis tiek išlieka.

PASKAITOJE SUŽINOSITE:

·         -   Iš kur atsirado rekomendacija nėščiajai vartoti konjako;

·        -    Kokias kūdikio organų sistemas pažeidžia alkoholis;

·         -   Ar iš tikrųjų alus gerina mamos pieno gamybą;

·          -  Kaip atrodo ir elgiasi alkoholio pažeisti vaikai;

·          -  Ar yra kokia nors išeitis.

Ši paskaita yra Kompleksinių paslaugų šeimai paketo dalis ir yra NEMOKAMA.

Mokymų paslaugas teikia VšĮ „Versli mamaׅ“.