Lietuvių kalba

MŪSŲ REKVIZITAI: Visagino šeimos ir vaiko gerovės centras Įstaigos kodas 190230824 Statybininkų g. 7, LT-31137, Visaginas A. s. LT747300010002620634 AB bankas „Swedbank“ Kodas 73000 Tel./faks. (8 386)75280, (8 386) 72133

Vykdomi projektai

 

Visagino savivaldybės administracija kartu su Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pradėjo vykdyti projektą Nr. 07-018-P-0001 „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių  paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione”.

Projekto tikslas – teikti naujų formų bendruomenines paslaugas suaugusiems asmenims su proto ir/ar psichikos negalia, jų šeimoms (globėjams, rūpintojams) ir sudaryti sąlygas tikslinės grupės asmenims gauti individualias, jų poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje.

Projektas finansuojamas 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.

Numatomos projekto veiklos:

  1. Atvejo vadybos modelio taikymas psichikos ir (ar) intelekto negalią turintiems asmenims, kuriems nustatytas 0–55 proc. darbingumo lygis, arba psichikos ir (ar) intelekto negalią turintiems asmenims, kuriems iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatytas 0–55 proc. darbingumo lygis.

Atvejo vadyba – tai dinamiškas ir bendradarbiavimu grįstas procesas, kuriame atvejo vadybininkas, dirbdamas su asmenimis, turinčiais individualių ir kompleksinių poreikių, vertina, planuoja, organizuoja ir koordinuoja paslaugų, reikalingų asmens poreikių tenkinimui, įgyvendinimą.

Taikant atvejo vadybos modelį dalyvauja:

  • psichikos ir (ar) intelekto negalią turintis asmuo;
  • asmens artimieji (globėjas (rūpintojas), jei tokius asmuo turi ir jie rūpinasi asmeniu; savivaldybės administracijos atvejo vadybininkas;
  • savivaldybės administracijos darbuotojas, atsakingas už negalios reikalų koordinavimo funkcijos ir sudarytų individualių planų įgyvendinimą;
  • atvejo komanda;
  • socialinių, sveikatos priežiūros, užimtumo ir kt. paslaugų teikėjai.

Atvejo vadybos paslaugos tikslai:

  • Skatinti asmenų su intelekto ir (ar) psichosocialine negalia savarankišką gyvenimą ir dalyvavimą bendruomenėje.
  • Skatinti alternatyvių institucinei globai paslaugų plėtrą bendruomenėje siekiant prevencijos patekimui į stacionarias socialines globos įstaigas.
  • Mažinti artimųjų, globojančių ir (ar) prižiūrinčių asmenis, turinčius intelekto ir (ar) psichosocialinę negalią, patiriamą psichologinę, emocinę, fizinę naštą, rūpinantis negalią turinčiuoju.
  • Užtikrinti valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir (ar) organizacijų, teikiančių socialines, sveikatos priežiūros, teisines, švietimo ir kitas paslaugas, reikalingas asmenų individualių poreikių tenkinimui, veiklos koordinavimą ir skatinti jų bendradarbiavimą.

 

  1. Socialinių dirbtuvių veikloje gali dalyvauti asmenys, turintys intelekto ir (ar) psichikos negalią, kuriems nustatytas 0–55 proc. darbingumo lygis, socialinius ir darbinius įgūdžius, skatinti jų savarankiškumą ir gyvenimą bendruomenėje ir, atsižvelgiant į asmenų individualius poreikius, užimtumą atviroje darbo rinkoje.

Socialinėse dirbtuvėse, pasitelkiant socialinių darbuotojų, individualios priežiūros specialistų, užimtumo specialistų (prekių gamybos ar paslaugų teikimo meistro) ir rinkodaros specialistų komandos pagalbą, bus ugdomi, palaikomi ir (ar) atkuriami asmenų socialiniai ir darbiniai įgūdžiai.

Socialinių dirbtuvių veikla vyksta Visagino šeimos ir vaiko gerovės centre, Statybininkų g. 7, Visaginas, esančiose patalpose, kuriose sudarytos visos sąlygos patogiam ir saugiam darbui.

Informaciją dėl atvejo vadybos paslaugos teikia Snežana Beinė, Visagino savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus atvejo vadybininkė (darbui su psichikos ir (ar) intelekto negalią turinčiais asmenimis), adresu: Parko g. 14, Visaginas, 217 kab., tel. +370 386 36099, mob. tel. +370 657 16676, el. paštu snezana.beine@visaginas.lt

Informaciją apie socialinių dirbtuvių paslaugą teikia Božena Soboleva, socialinė darbuotoja, adresu: Statybininkų g. 7, Visaginas, telefonu (8 386) 75 280, (8 386) 72 133, el. paštu visaginodirbtuves@gmail.com

Daugiau apie projektą

Projekto partneris: Visagino savivaldybės administracija

 

 

Visagino savivaldybės administracija pradėjo projekto Specialiųjų poreikių turinčių asmenų gerovės kūrimas ir įtrauktis į socialinę ir ekonominę Visagino savivaldybės raidą“(toliau – Projektas) įgyvendinimą. 2024 m. liepos 9 d. buvo pasirašyta Projekto Nr. 29-405-P-0001 sutartis. 

Projektas įgyvendinamas pagal Regioninės pažangos priemonę Nr. 09-003-02-02-11 (RE) „Sumažinti pažeidžiamų visuomenės grupių gerovės teritorinius skirtumus“, kuri finansuojama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis ir bendrojo finansavimo iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Projekto bendra vertė sudaro 2 153 598,95 Eur, iš jų ES lėšos – 1 794 094,25 Eur ir Visagino savivaldybės administracijos įnašas – 359 504,70 Eur. Projekto veiklų vykdymo  pabaiga -  2027 m. kovo 31 d.

Visagino savivaldybėje gyvena beveik 900 suaugusių neįgaliųjų, iš jų - maždaug 260 – intelekto ir (ar) psichikos negalią turintys asmenys. Šiems asmenis nestacionarias socialines paslaugas daugiausia teikia dvi įstaigos – Visagino šeimos ir vaiko gerovės centras ir Visagino socialinių paslaugų centras.

Išanalizavus socialinių paslaugų įvairovę ir prieinamumą, identifikuota, kad Visagino savivaldybėje gyvenantiems, intelekto ir (ar) psichikos negalią turintiems suaugusiems asmenims neteikiamos arba nepakankamai teikiamos dienos užimtumo, darbinių įgūdžių ugdymo (socialinių dirbtuvių), apgyvendinimo apsaugotame būste, grupinio gyvenimo namuose paslaugos. Šioms paslaugoms teikti Savivaldybėje nėra pakankamos infrastruktūros: nėra pritaikytų būstų (apsaugoto būsto atveju), nėra tinkamų (grupinio gyvenimo namų atveju) ar pritaikytų (dienos užimtumo / socialinių dirbtuvių atveju) patalpų ir susijusio inventoriaus – įrangos, baldų ir kt.

Problemų sprendimo būdas – socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra suaugusiems asmenims, turintiems intelekto ir (ar) psichikos negalią, ją pritaikant dienos užimtumo, darbinių įgūdžių ugdymo (socialinių dirbtuvių), apgyvendinimo apsaugotame būste, grupinio gyvenimo namuose paslaugų teikimui.

Siekiant įgyvendinti Projekto veiklą „Specialiųjų poreikių turinčių asmenų gerovės kūrimas ir įtrauktis į socialinę ir ekonominę Visagino savivaldybės raidą“ planuojama įvykdyti trys poveikles:

1.      Būstų įsigijimas ir jų pritaikymas apsaugoto būsto (AB) paslaugoms teikti;

2.      Grupinio gyvenimo namų (GGN) įkūrimas;

3.        Dienos užimtumo centro (DUC) ir Socialinių dirbtuvių (SD) įkūrimas Visagino šeimos ir vaiko gerovės centro patalpose.

Projekto metu planuojama įgyvendinti 3 skirtingas poveikles ir kiekvienai, atsižvelgiant į paslaugų tikslinės grupės skaičių bei specifiką, pasirinktas atskiras investavimo būdas: 3 apsaugotiems būstams (AB) įkurti, kad apgyvendinti 6 psichinę ir/ar protinę negalią turinčius asmenis, buvo nagrinėjama tik viena nekilnojamo turto pirkimo alternatyva, nes įvertinus šios veiklos tikslinę grupę buvo tikslinga investuoti į būsto pirkimą, toliau pritaikant jį šiai tikslinei grupei. Šiuo metu tris dviejų kambarių butus Visagino mieste įsigyti realu, tačiau, esant didesniam poreikiui, galimybė mažėja. 

Grupinio gyvenimo namų (GGN) įkūrimui buvo pasirinkta naujos statybos alternatyva, nes buvo įvertinta kad nekilnojamo turto rinka labai ribota ir neatitinka savivaldybės poreikių,  o nenaudojamų savivaldybės pastatų infrastruktūra yra per didelė (vid. ~ 3000 m2), kad ją galima būtų pritaikyti  planuojamai tikslinei grupei (t. y. 10 asmenų).

Dienos užimtumo centro ir Socialinių dirbtuvių (DUC ir SD) įkūrimui buvo pasirinkta esamos infrastruktūros rekonstrukcija / remontas, nes buvo įvertinta kad, Visagino šeimos ir vaiko gerovės centras turi specialistų, pasiruošusių parengti ir vėliau įgyvendinti dienos užimtumo centro veiklas. Centre yra apleistų patalpų, kurias  galima pritaikyti planuojamai veiklai. Kitos pagal paskirtį tinkančios infrastruktūros neturime, o laisvų sklypų naujai statybai nėra.

Projekto įgyvendinimas leistų sukurti apgyvendinimo ir užimtumo infrastruktūrą intelekto ir (ar) psichikos negalią suaugusiems: įkūrus Visagino socialinių paslaugų centro Grupinio gyvenimo namus (10 vietų), įsteigus Socialines dirbtuves (14 vietų) bei Dienos užimtumo centrą (16 vietų) ir 3 apsaugotus būstus (6 vietas), paslaugos bus teikiamos ne mažiau nei 46 tikslinės grupės asmenims.

Nestacionarias socialinės priežiūros paslaugas, orientuotas į specialiųjų poreikių turinčių asmenų gerovės kūrimą ir jų integravimą į socialinę ir ekonominę Visagino savivaldybės raidą, teikia Visagino savivaldybės biudžetinės įstaigos - Visagino socialinių paslaugų centras ir Visagino šeimos ir vaiko gerovės centras, kurios dalyvauja projekte kaip projekto partneriai. Jų funkcijos - organizuoti projekto poveiklių įgyvendinimą, formuoti socialinių paslaugų poreikį, organizuoti šių paslaugų teikimą po projekto įgyvendinimo, turėti atitinkamų kompetencijų resursą bei organizuoti tolimesnį projekto tęstinumą.

 

Planuojamo įgyvendinti projekto tikslas – Didinti socialinę įtrauktį ir skatinti socialinę atsakomybę.

Projekto tikslinė grupė –- asmenys, turintys intelekto ir (ar) psichikos negalią.

Projekto stebėsenos rodikliai:

1.      Paslaugų intelekto ir (ar) psichikos negalią turintiems asmenims vietų skaičius naujoje ar modernizuotoje infrastruktūroje -46 asmenys.

2.      Asmenų, turinčių intelekto ir (ar) psichikos negalią, gavusių paslaugas naujoje ar modernizuotoje infrastruktūroje – 38 asmenys per metus.

 

Už projekto įgyvendinimą bus atsakinga Visagino savivaldybės administracija.

Daugiau informacijos apie ES paramą galite rasti www.esinvesticijos.lt

 

 

 

 

 

 

Nuo 2019 m. rugsėjo mėn. Visagino savivaldybės administracija kartu su partneriu BĮ Visagino šeimos ir vaiko gerovės centru pradėjo projekto Nr. 08.1.1-CPVA-V-427-03-0002 „Bendruomeninių vaikų globos namų įkūrimas ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra Visagino savivaldybėje“ įgyvendinimą. Projektas bus finansuojamas iš 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės Nr. 08.1.1-CPVA-R-427 „Institucinės globos pertvarka: investicijos į infrastruktūrą“. Bendras projekto biudžetas yra 136 632,72 Eur iš kurių 130 355,00 Eur Europos regioninės plėtros fondo finansavimas.

Projektu identifikuojama problema – Visagino mieste nėra užtikrintos palankios sąlygos tėvų globos netekusiems vaikams augti artimai šeimos aplinkai aplinkoje bei ugdyti savarankiškam gyvenimui svarbius įgūdžius.

Projekto tikslas – sukurti Visagino savivaldybėje sąlygas, reikalingas veiksmingam ir tvariam perėjimui nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų. Tikslui pasiekti planuojamas Bendruomeninių vaikų globos namų įkūrimas ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra Visagino savivaldybėje.

Projekto įgyvendinimo metu bus:

1. įkurti Bendruomeniniai vaikų globos namai, kurių aplinka bus artima šeimos aplinkai;

2. įsteigtas Vaikų dienos centras (veiks kaip BĮ Visagino šeimos ir vaiko gerovės centro padalinys).

Tikslinė grupė: Visagino miesto tėvų globos netekę vaikai – 6 asmenys ir įkūrus VDC – paslaugas gaus 15 vaikų.

Visagino savivaldybėje veikia BĮ Visagino šeimos ir vaiko gerovės centras, kuriame šiuo metu gyvena 6 tėvų globos netekę vaikai. Šiuo metu  vaikų globos namai įkurti buvusio vaikų darželio didelėse patalpose, kurios nėra artimos namų aplinkai. Pastate veiklą vykdo kiti 3 centro padaliniai, NVO organizacija. Vaikams neužtikrintas saugumas ir privatumas. Įkūrus Bendruomeninius vaikų globos namus, globojami vaikai turės galimybę augti aplinkoje, kuri yra artima šeimos aplinkai, ir taip bus užtikrinta jų integraciją į bendruomenę, vaikai galės įgyti savarankiškam gyvenimui svarbius įgūdžius.

Visagino savivaldybėje veikia 2 VDC, kurie labai populiarūs tarp vaikų: Visagino socialinių paslaugų centre (25 vaikai) ir Visagino kūrybos namuose (12 vaikų). Pagal turimą informaciją, bendras dienos centrų teikiamų paslaugų poreikis savivaldybėje – 60 vietų.  Įkūrus 3-čią centrą BĮ Visagino šeimos ir vaiko gerovės centro patalpose, paslaugas gaus dar 15 vaikų ir taip bus patenkinta apie 87 proc. poreikio. Projekto metu bus įrengtas dienos centras su visa būtina įranga bei baldais. Jo plotas bus  129,65 kv. m.